پسته داریس
خانه / دسته‌بندی نشده / باغ پسته رقم اکبری در ایران

باغ پسته رقم اکبری در ایران

باغ پسته در ایران تا چه اندازه می تواند مسمر ثمر باشد و قابل سرمایه گذاری است؟ ایران چند درصد از باغ پسته خود را به رقم اکبری اختصاص داده است؟
یکی از محصولاتی که به صورت گسترده در ایران تولید می شود و باغ های این محصول در حال توسعه است، پسته می باشد.
پسته از جمله محصولات طبیعی است که به لحاظ غذایی و اقتصادی از ارزش بسیار بالایی برخودار می باشد و به همین خاطر تا هر میزان که بتوان باغ پسته را توسعه داد به سود کشور خواهد بود.
علاوه بر این ذکر نکته ای هم حائز اهمیت می باشد که پسته ایران از نظر طعم و کیفیت، مورد پسند کشور های خارجی هم شده است و از نظر صادرات در جهان، پسته ایران رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

باغ پسته ایران

نقش رقم اکبری در فروش پسته

باغ های پسته در ایران به طور کلی مربوط به ارقام بسیاری از پسته می باشند اما از این میان برای توسعه باغ های پنج رقم صادراتی به طور ویژه برنامه ریزی شده است که پسته اکبری جزء این پنج رقم می باشد.
باغ پسته رقم اکبری در شهر های بسیاری از ایران من جمله کرمان، سبزوار، یزد و دیگر شهر ها پرورش داده می شود و درصد قابل توجهی از باغ های پسته به پرورش این رقم پرداخته اند.
هر ساله میزان قابل توجهی از پسته اکبری به کشور های مختلف صادر می شود. به همین خاطر گسترش باغ های پسته اکبری مسمر ثمر خواهد بود و از این طریق ایران می تواند چرخه اقتصادی خود را به مرحله رشد برساند.

پسته رقم اکبری

خصوصیات ویژه پسته اکبری

به طور کلی پسته برای سلامتی بدن انسان می تواند نقش مهمی ایفا کند و مصرف این محصول برای تامین مواد مورد نیاز بدن بهتر از داروهای شیمیایی می باشد.
از این میان پسته رقم اکبری شکل بادامی و درشتی دارد و به همین دلیل از نظر اندازه و طعم مناسب برای مجالس رسمی است و می توان این پسته را در آجیل مهمانی استفاده کرد.
منبع: بازار پسته ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علیرضا صدیقی (شرکت داریس)
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131912009
شماره تلفن ثابت:03434289676
شماره فکس:03434333838
پست الکترونیکی: daryspistachio@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت خرید پسته اکبری 96

هر سال پسته با توجه به چه معیار هایی تعیین قیمت می شود؟ برای خرید …

پاسخی بگذارید